search
top

Big Farm
 

Big Farm Online za darmo!

W internecie jest klika gier typu farma gdzie możemy zacząć swoją przygodę w farmerskim świecie. W serwisie gra farma została już opisana gra Wiejskie Życie teraz czas przyszedł na jej największego konkurenta czyli Big Farm. Firmą zajmującą się produkcją gry Big Farm jest Goodgame z niemiec. Gra została w całości przetłumaczona na j. polski więc by zacząć darmową przygodę wystarczy posiadać przeglądarkę internetową i połączenie z siecią.

big farm online

Big Farm online za darmo

 

Rejestracja Na Big Farm i co dalej?

Po przejściu, krótkiego procesu rejestracji w grze na naszą uwagę zasługuje bardzo ładnie narysowana animowana grafika 3d. Twórcy gry Big Farm położyli duży nacisk na prostotę w nawigowaniu po różnego rodzaju opcjach w grze dzięki czemu nie musimy tracić czasu na czytania obszernego samouczka. Wszystko odbywa się intuicyjnie, i nawet początkujący gracz nie powinien mieć problemów z rozpoczęciem zabawy.

W początkowym stadium gry jesteśmy słabo rozwinięci. Posiadamy jedynie podstawowe budynki. By rozwinąć naszą farmę będzie nas czekać dużo pracy, jednak co najważniejsze bardzo przyjemnej pracy. W pierwszych dniach w grze uda nam się z pewnością postawić już kilka ciekawych budynków takich jak młyn, kurnik, magazyn i dodatkowe połacie pola. Na rozwój swojej farmy musimy zapracować własną pracą. Będzie trzeba obsiać pole, zebrać pierwsze zbiory a nadwyżkę sprzedać lub zamienić ją na inne produkty. Zarobione w ten sposób pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na zakup nowego sprzętu, zwierząt, roślin oraz dodatkowych połaci pola. Na początku z pewnością przyda się młyn, którego będziemy często odwiedzać by pozyskać mąkę na chleb lub paszę. Jak widać w ten sposób tworzy się szereg powiązań, które bardzo wciągają w rozgrywkę. Co ważne w grze wszystko się może przydać. Starano się bardzo urealnić rozgrywkę na farmie. Np. nawóz będziemy mogli wyrzucić na pole, a w ten sposób pozyskany nawóz przyczyni się do wzrostu roślin.

Big Farm Logowanie

Big Farm Logowanie

 

Big Farma to biznes i ekonomia…

Big Farm tak jak i Wiejskie Życie to przykład bardzo udanych produkcji z serii gier strategiczno-ekonomicznych. By biznes dobrze się kręcił trzeba będzie dobrze zaplanować produkcję na farmie. Jakie warzywa i owoce produkować, co potem będziemy chcieli z nich uzyskać i co sprzedawać tak by zarabiać pieniądze. Rozgrywka jest bardzo wciągająca. W trakcie jak zdobywamy kolejne levele i zdobywamy doświadczenie w grze uzyskujemy dostęp na farmie do nowych budynków i roślin oraz maszyn. W ten sposób możemy się ciągle rozwijać a nasza farma zaczyna rozrastać się do coraz większych rozmiarów. Pamiętajcie przy tym by mieć dużo znajomych. Kooperacja z innymi farmerami bardzo się przyda na dalszym etapie gry. Wiadomo, że dobry sąsiad to połowa sukcesu. Więc starajmy się mieć jak najwięcej zaprzyjaźnionych farmerów.

gra farmerska big farm

Gra farmerska Big Farm

 

Podsumowanie recenzji gry Big Farm.

W podsumowaniu serwis GraFarma.PL chce z czystym sumieniem polecić grę Big Farm wszystkim, którzy lubią gry tego typu. Jest to bardzo dobrze zrobiona gra farmerska o bardzo ładnie wyglądającej grafice. W grze ciągle pojawiają się nowe misje i aktualizacje dzięki czemu grając przez długi czas nie możemy narzekać na nudę. Jeśli chodzi o opcję płatności to oczywiście jak we wszystkich grach tego typu tak i w Big Farm jest możliwość zakupienia udoskonaleń. Jednak na szczęście nie są one aż tak znaczące by zyskać przewagę nad innymi graczami. Najważniejsze i tak będą nasze umiejętności oraz czas jaki poświęcimy na grę. Dodatkowo w zamian za codzienne logowanie otrzymujemy bonusy i ciekawe nagrody, które możemy potem wydać w czasie rozgrywki.

Zapraszamy wszystkich do zabawy na stronie GraFarma.PL, znajdziecie  u nas oprócz poradnika i samej gry, również newsy i informacje z gry, które możecie komentować. Życzymy wszystkim miłej gry: Zespół GraFarma.PL

 

Poradnik, FAQ do gry Big Farm. Na Gra Farma.

Poradnik i FaQ do Big Farm

Poradnik i FaQ do Big Farm

 

Poradnik i FAQ do Big Farm

Poniżej znajdziecie poradnik do gry Big Farm. Poradnik został opracowany w celu pomocy w grze zwłaszcza początkującym graczom. Lista pytań i odpowiedzi  będzie aktualizowana. Jeśli macie jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Adres mailowy znajdzie w zakładce kontakt. Mamy nadzieje że poniższy poradnik pomorze rozwiązać wasze pytania i wątpliwości w grze Big Farm.

Inne gry farma znajdziesz tutaj.

FAQ Big Farma – poziom podstawowy.

 

1. Jak się zdobywa doświadczenie w grze Big Farm?

W grze Big Farm zdobywamy głównie doświadczenie poprzez wykonywanie zadań i misji. Czyli do tego wystarczy aktywnie grać. Doświadczenie zdobywane jest także przez produkcje karmy (zwłaszcza karmy dla krów). Oraz przez produkcje nawozów i za używanie nawozów premium. Przy odpowiednim dużym poziomie będziecie mieli także dostęp do farmy kwiatowej i farmy smakosza gdzie każda produkcja także generuje doświadczenie.

2. Jak zwiększyć powierzchnie pola w Big Farm?

By powiększyć swoje pole wystarczy kliknąć w nieużytki graniczące z naszą farmą. Do zakupu nowej powierzchni będzie potrzebne złoto lub farmdolary.

3. Jak zdobyć darmowe złoto na farmie Big Farm?

Złoto na farmie Big Farm jest głównie dostępne za realne pieniądze. Jest to tak zwana opcja premium. Są na szczęście też inne sposoby na zdobycie trochę złota za darmo. Pierwsza okazja trafia się bardzo szybko bo już po założeniu konta gracz dostaje złoto jako prezent powitalny. Kolejne porcje złota otrzymamy jako nagrodę za regularne logowanie się w grze. Innymi sposobami by zdobyć darmowe złoto na farmie Big Farm to osiągniecie kolejnego poziomu oraz wykonywanie misji.

4. Jak można zmienić nazwę farmy w Big Farm?

Zmianę nazwy farmy możemy dokonać w opcjach (symbol koła zębatego), następnie trzeba wybrać ustawienia (symbol klucza) i wprowadzić nową nazwę dla farmy i kliknąć w „Zmień nazwę farmy”. Opcja ta jest dostępna przy posiadaniu złotych monet.

5. Jak się zdobywa punkty reputacji ?

Jest to bardzo proste zadanie. Wystarczy regularnie wykonywać kolejne misje w grze. Punkty są przyznawane po ukończeniu każdej z misji.

6. Jak to jest z kosztem utrzymania zwierząt i roślin?

W grze Big Farm zastosowano ciekawy mechanizm. A mianowicie zadowolenie pracowników. Im większe zadowolenie naszych farmerów tym niższy koszt utrzymania. By zwiększyć zadowolenie wystarczy upiększać naszą farmę używają dekoracji.

7. Jak dokonać zamiany złota na dolary?

By dokonać zamiany złota na dolary w Big Farm, trzeba będzie skorzystać z usług pewnej pani, która co jakiś czas przyjeżdża autem i parkuje obok naszej farmy.

8.  Jak mogę usunąć konto z gry Big Farm?

Usuwanie konta odbywa się po kontakcie z supportem gry Big Farm. Należy do nich napisać maila z prośbą o usunięcie kota podając adres mailowy jaki użyliśmy podczas rejestracji.

9. Gdzie znaleźć farmę smakosza?

Farma smakosza jest dostępna dopiero od 25 poziomu. Jeśli chcemy ją zakupić wcześniej konieczne będzie wydanie złota. Farmę znajdziecie w panelu dolnym w grze. Będzie tam ikona „Moja Wioska” , obok farmy założonej przez nasz powinna być pokazana nowa farma smakosza.

10 Jak zwiększyć poziom sojuszu w Big Farm?

By zwiększyć poziom sojuszu trzeba będzie wykonywać różne zadania w zakładce „Projekt Sojuszu”. Warunkiem koniecznym będzie oczywiście ukończenie kolejnych projektów.

11. Jak zebrać wszystkie przedmioty by rozpocząć projekt sojuszu w Big Farm?

Trzeba uzbroić się w cierpliwość bo będzie potrzebne. „Pudełko na drugie śniadanie” wypada ono z młyna i obory, „Ciężarówka” która pojawia się ze pól, młyna, chlewu i kurnika. Przedmioty te pojawiają się bardzo rzadko w grze.

12. Gdzie można kupić łom w Big Farm?

Łom jest dostępny od 6 poziomu, koszt to 1750 złotych monet. Dostępny po kliknięciu w skrzynkę.

13. Jak zmienia się szefa sojuszu w Big Farm, który nie jest aktywny ?

Tutaj nie musicie akurat nic robić. Gra sama zmieni szefa po 4 tygodniach braku aktywności starego szefa.

14. Jak wykonać zadanie z humusem w Big Farm?

Zadanie wykonasz w kompostowniku gdzie liście przerobisz na humus. Liście bierzesz z sadów.

15. Gdzie znaleźć farmę kwiatową w Big Farm?

Farmę kwiatową znajdziecie dopiero na 40 poziomie. Klikacie w ikonę „Moja Wioska” po środku jest  główna farma a po bokach 3 nie duże tabliczki . Pierwsza tabliczka to farma smakosza jest odblokowana, druga odblokowana to kwiatowa.

16. Gdzie wyprodukować płynny nawóz w Big Farm?

Nawóz wyprodukujesz na farmie kwiatowej w budynku mieszalni.

17. Dlaczego ceny na farmie raz rosną a raz spadają?

Uzależnione to jest od twojego zadowolenia pracowników na farmie. By je zwiększyć i obniżyć cenny wybuduj trochę elementów dekoracyjnych.

18. Gdzie można kupić ziarno?

Ziarno kupisz na dolnym pasku w dolnej części ekranu w okienku zarządzania farmą.

19. Gdzie jest mleczarnia w Big Farm?

Mleczarnie możesz wybudować dopiero od poziomu 32. Jeśli jej nie widać to znaczy że musisz najpierw wbić większy poziom.

20. Jak zmienić ceny, np. jajek w Big Farm?

By była możliwość zmian cen przyda się pomoc sojuszu, który musi wykonać badanie „Organiczne jajka”. Dopiero wtedy będzie możliwość zmian ceny jajek.

21. Dlaczego na łące nie mogą siać wszystkiego?

Niektóre rośliny potrzebują wyższego poziomu by móc je zasiać. Od początku można siać tylko lawendę.

22. Co robić z pieniędzmi sojuszu?

Pieniądze zebrane przez sojusz można wydać na badania dzięki, którym sojusz będzie zarabiał więcej na sprzedaży niektórych produktów lub na badania zwiększające liczbę możliwych farmerów w sojuszu.

23. Skąd brać nawóz i obornik w Big Farm?

Obornik otrzymujesz z hodowli kur, świń itp. a nawóz wyprodukujesz w silosie z obornika.

24. Do czego służy Piwnica w Big Farm?

Do pomieszczenia piwnicy trafiają nagrody (przedmioty) po ukończeniu zadań lub wydarzeń. Można je potem postawić na swojej farmie.

25. Co dają punkty reputacji?

Są one potrzebne do otrzymywania kolejnych z czasem coraz trudniejszych misji za które można otrzymać nagrody.

26. Do czego służą woreczki, które się pojawiają nad pracownikami?

Są to nagrody w postaci pieniędzy lub innych ciekawych rzeczy więc warto je łapać.

27. Gdzie szukać drewna na ognisko?

Drewno pojawia się czasami po ukończonych zbiorach jabłek czy śliwek.

28. Do czego służy szopa na Big Farm ?

Jest to element dekoracyjny, który zwiększa zadowolenie na farmie. Oprócz tego nie służy ona do niczego innego.

29. Skąd wziąć wodę na Big Farm?

By mieć wodę musisz wybudować studnie.

30. Co to jest sekretne osiągnięcie w Big Farm?

Są to unikalne misje, które są przygotowywane losowo dla każdego gracza inna. Sami musicie się kapnąć o co w nich chodzi. Jest tam też gdzieś znak zapytania, który pomoże Wam w realizacji sekretnego osiągnięcia

top